• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Shigjetari

Parashikimi i muajit Shtator për të lindurit mes datave 22 nëntor - 21 dhjetor nën shenjën e Shigjetarit.

Të lindurit mes 19 dhe 21 dhjetorit do të kërkojnë njohje të thella e të reja. Fokusi i shigjetarëve këtë muaj janë udhëtimet, levizjet, shoqërizimi edhe aventurat. Duhet të praktikoni shpesh insightin, të brendësoni gjërat me veten sepse Merkuri mund t'ju bllokoj ndonjë plan që keni dashur shumë ta bëni por që më pas sajoni pengesa. Kujdes në nrirjet apo tërhqejet muskulare tek ana e shëndetit. Do jeni shumë energjike në veprime por mendja shpesh t'ju japi pasiguri duke i thënë vetes "sja vlen". Provoni delikatesën pak më shumë dhe durimin. Tek veshja shih ngjyrat tek bluja me vija te lehta kryesisht veshje pambuku. Veshjet duhet ti keni këtë muaj pak më sportive me mëngë të gjera dhe të ajrosura.
Në aspektin e punës,edhe pse po bëni shumë sforco me veten në aplikimin e asaj çfarë ju doni, përpiqu para se ti kërkosh vetes shumë gjëra, të bësh ndonjë pushim, Do ju japi një formë psikologjike më të mirë. Dhjetëditshi i dytë do t'ju japi më mirë rezultate në aspektin ekonomik. Dhjetëditëshi i tretë, sforcohuni tek puna. Rekomandohet para se te merrni apo thoni diçka themelore te beni kujdes sidomos kur firmosni ndonje kontrate që mund tju bej me shpenzime ekstra. Durim Maksimal.

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA