BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Ndërpritet Takimi Skrapari - Elbasani - Incident në Fushë ndaj Arbitrit

Posted on Sunday, October 22, 2017 and filed under , , , , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Sipas Corovoda Online, një incident ndodhi rreth orës 16:01 në terrenin sportiv në Çorovodë, sot, ku kalendari daton e dielë 22 tetor 2017. Incidenti ndodhi ndërsa po luhej pjesa e dytë e takimit Skrapari - Elbasani. Sipas raporteve për Corovoda Online, kur rezultati shënonte 0 - 1 në favor të skuadrës Elbasanase, Arbitri i takimit është qëlluar me grusht, në fushën e gjelbër. Për disa minuta ndeshja që është e vlefshme për grupin B, në kategorinë e Dytë të Futbollit, është ndërprerë dhe treshja arbitruese nuk ka pranuar rikthimin në fushë. Nuk dihet se cili ka qënë shkaku apo arsyeja e "grushtit" ndaj arbitrit ndërsa në newsroom të Corovoda Online thuhet se një lojtar ka qëlluar arbitrin. Në 16:02 ndeshja u ndërpre përfundimisht, ndërsa penalitetet priten mesjavën e Komisionit të Disiplinës në FSHF nga ku do mësohet edhe qëndrimi zyrtar i të atashuarve të Federatës në këtë takim


Corovoda Online

0 Responses for “ Ndërpritet Takimi Skrapari - Elbasani - Incident në Fushë ndaj Arbitrit”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social