• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Shërbimet - Qytetarëve nuk do t'u kërkohen për shërbime këto 3 çertifikata

Sipas një postimi të Agjensisë Lokale të Sigurimeve Shoqërore Skrapar, nga ky tetor 2017 çdo aplikuesi në skemat e përfitimeve nuk do t'u kërkohen më 3 dokumenta të tipit Çertifikata. Konkretisht nuk do të kërkohen:
1. Çertifikata FAMILJARE
2. Çertifikata VDEKJE
3. Çertifikata PERSONALE
Nga ky tetor 2017, qytetarët apo banorët që u është dashur të depozitojnë Çertifikatat e mësipërme do të mjaftohen me një Fotokopje të Kartës së Identitetit dhe dokumenteve të tjera të rrjedhës së kërkesës së tyre.
Informacioni u publikua më herët në një rrjet social të dedikuar për Agjensinë Lokale të Sigurimeve Shoqërore Skrapar. Mos kërkesave e këtyre 3 dokumenteve nuk duhet parë si përjashtimore nga tipi i kërkesave. Thjesht se këto dokumente do verifikohen dhe printohen në versionin elektronik nga linjat hierarkike më të mëdha që do verifikojnë të dhënat dhe gjenerojnë dokumentin me vulë elektronike.
Lidhje e jashtme me Facebook


Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA