• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Skrapar - Një tjetër rast i kultivimit të Cannabis në Skrapar. Sasia? "E paimagjinueshme"

Ndërsa në thonjëza, termi " e paimagjinueshme" mund të aludoj shifra, më herët në 4 Tetor 2017 plot 3 rrënjë cannabis sativa u gjetën të mbjella në një pronë publike, brenda një zone të pyllëzuar - thuhet kështu në një njoftim të Policisë. Jo gjithmonë sasia mund të përbëj lajm, por e panatyrshme për lajmin lokal qëndron fakti se kjo përbën "sasinë më të vogël të asgjesuar ndër vite në Skrapar". Përtej impresionit mediatik, duke i'u rikthyer lajmit në njoftimin zyrtar thuhet:
Më datë 04.10.2017, në Qafën e  Gjarpërit, midis fshatit Grevë dhe Postenë, Njësia Administrative Gjerbës Skrapar, në pronë publike, në një zonë të pyllëzuar, u gjetën të mbjella 3 bimë narkotike Cannabis Sativa, dhe 7 bimë narkotike të thara, që u asgjësuan në cilësinë e provës materiale. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat. Neni 284 i Kodit Penal.
Por e djeshmja e 4 tetorit 2017 edhe në Poliçan ka rregjistruar një vepër. Edhe këtu (përpos ilaritetit mediatik - pa dashur të keqpërdorim ngjarjen ) një 37 vjeçar dje, ka kallëzuar se në 30 shtator 2017 pranë një kasolle në afërsi të shtëpisë i kanë marrë 1 dash.


Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA