BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Guida Elektronike e turizmit në Skrapar - Së shpejti një Info Kioskë Dixhitale në Çorovodë

Posted on Wednesday, November 29, 2017 and filed under , , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site


Sipas Corovoda Online një ekran dixhital do të instalohet në Çorovodë. I quajtur ndryshe Info Kioska, pajisja me ekran "touch" (prekje) do të synoj që fillimisht në 2 gjuhë, të njoh turistët dhe vizitorët e Skraparit me atraksionet turistike, guida, bar resorante, hoteleri dhe shërbime. Por parësosre do të jenë pikat e atraksionit turistik, që Skrapari i ka të shumta, që nga ato natyrore, monumentale, religjioni etj. Projekti do të aplikohet në gjithë Qarkun Berat dhe mendohet se pajisje të tilla do vendosen edhe në Berat dhe Poliçan. Nisma vjen si një kooperim i Swiss Agency for Development and Cooperation dhe Albanian - American Development Foundation si dhe autoriteteve Bashkia Berat, Bashkia Poliçan dhe Bashkia Skrapar. Sesi do të jenë këto info kioska ndjekim disa imazhe në vijim.

0 Responses for “ Guida Elektronike e turizmit në Skrapar - Së shpejti një Info Kioskë Dixhitale në Çorovodë”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social