• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Meteo - Parashikimi - Mesi i Dhjetorit sjell "borë" në Skrapar. Temperaturat e pritshme

Ndonse parashikimet afatgjata të kushteve meteorologjike shpesh humbasin parashikueshmërinë, Corovoda Online duke i'u referuar të dhënave të Accuweather (sot 26 Nëntor 2017) për muajin Dhjetor 2017 sjell prognozën e motit për Çorovodën e muajit të fundit të 2017. Ritheksojmë se ky parashikim afatgjatë bëhet nga sot 26 nëntor 2017, dhe nuk duhet marrë me referencë absolute ndodhish meteorologjike.
Data 2 dhe 3 Dhjetor 2017 në Çorovodë do të kenë vlera të ulta temperaturash në vlerat minimale. Të dielën e 3 dhjetorit sipas accuweather Temperatura Minimale në Çorovodë do të jetë sa (minus 4 ) ndërsa vlera më e lartë e kësaj dite do jetë 5 gradë. Parashihet se do kemi prani të ngricave në rrugë.
Kushtet e motit nga 1 deri në 7 dhjetor do të kenë prani të rreshjeve të shiut dhe qielli do jetë me vranësira.
Rreshjet e para të imta të borës mund të shfaqen mes mbrëmjes së 14 dhe 15 dhjetorit por ato do jenë të pakta dhe do pasohen nga shira të lehtë. Termometri në vlerën minimale do jetë sa minus 1 në mes dhjetorin e datave 14/15.
Nga Datat 19 deri në 23 parashikohet një mot me rreshje të lehta bore. Ato do të alternohen edhe me rreshje shirash të lehtë dhe temperaturat e këtyre 4 ditëve do të jenë mes 6/-3, 5/-3, 5/-3
Corovoda Online / Accuweather 26.11.2017

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA