• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Policia jep detajet e Aksidentit ku 24 vjeçarja nga Skrapari mbeti pa jetë.

Erinolda Isufaj - Imazh Rrjet Social
24 vjeçarja Erinolda Isufaj, ndërroi jetë ndërsa po trasportohej drejt spitalit  nga një aksident  i pak pas mesditës së 11.11.2017 ora 12:45 në afërsi të lokalitetit Çiflig, Lushnje . Policia ka dhënë detajet mbi ngjarjen e ndodhur në segmentin rrugor Lushnje - Berat, ndërsa pjesëtarë të familjes Isufaj, po udhëtonin me një mjet tip "Peugeot" drejt Skraparit. Drejtuesi i një mjeti që po trasportonte një bllok mermeri, sipas policisë ishte duke udhëtuar me shpejtësi 60 km/orë në një aks ku shpejtësia e lejueshme ishte 40 km/orë thanë raportet e para. Një manovrim i menjëhershëm i mjetit tip Kamion që drejtohej nga një 41 vjeçar me inicialet B.P. në momentet kur po hasej me mjetin tip Peogeot solli një frenim të fortë nga ku masivi bllok i mermerit që trasportohej në karroceri u rrëzua mbi rrugë fillimisht e më pas mbi mjetin ku udhëtonte 24 vjeçarja. 24 vjeçarja ishte pjesë e një formati televiziv investigativ të quajtur "Stop" si gazetare e programit që trasmetohet çdo ditë në një skerm kombëtar shqiptar Tv Klan. Ndërsa 3 shtetas të tjerë, 50, 50 dhe 29 vjeç ( reciprokisht prindërit e Erinoldës dhe 29 vjeçari ishte bashkëshorti i saj ) u trasportuan për në spitalin e traumës në Tiranë. Drejtuesi i kamionit 41 vjeçari me inicialet B.P. u ndalua nga Policia.

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA