BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

VIDEO - Nëntori 1971 - Enver Hoxha viziton Skraparin

Posted on Sunday, November 19, 2017 and filed under , , , , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Në një rregjistrim video të Arkivit Qëndror të Shtetit, jepet mbulimi i vizitës së parë që bëri Enver Hoxha ( nga 2 gjithësej . Vizita ishte e planifikuar  që të bëhej në Shtator 1971, me rastin e festës së Çlirimit të Skraparit, por festimet u shtynë për javën e dytë të nëntorit. Në dy video Corovoda Online jep në pjesë të ndara materialin filmik të kohës mbi vizitën e kryer në 1971.
VIDEO (1)


VIDEO (2)

Corovoda Online


0 Responses for “ VIDEO - Nëntori 1971 - Enver Hoxha viziton Skraparin”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social