• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Sport - Përjashtohet Këlcyra në k2/B - Shuhet Humbja e ndeshjes së parë / Klasifikimi

Ndryshim në klasifikimin e Kategorisë së Dytë Grupi B, pas përjashtimit të ekipit të Këlcyrës. Të gjitha takimet e luajtura me Këlcyrën në këto 11 javë janë "zeruar" dhe si rrjedhojë Klasifikimi ka pësuar ndryshime. Takimi i parë i këtij sezoni mes Këlcyra - Skrapari që u luajt asokohë në 1 tetor 2017 përfundoi me rezultatin 5:0 por kjo nuk ka asnjë vlerë tashmë. Nga 14 Skuadra Grupi B do të vijoj me 13 tashmë, ku çdo përballje me Kalendarin ku ekipet që do të duhej të luanin me Këlcyrën do të mbeten pushim. Klasifikimi i momentit kur nesër e dielë 17 dhjetor 2017 luhet Java e 12-të dhe do të ketë ndryshime, momentalisht paraqitet si:
Klasifikimi i Javës së 11-të:
1.Albpetrol 25 Pikë
2.Elbasani 24 Pikë
3.Orikum 22 Pikë
4.Butrinti 20 Pikë
5.Delvina 18 Pikë
6.Maliqi 17 Pikë
7.Devolli 16 Pikë
8.Domosdova 13 Pikë
9.Tepelena 13 Pikë
10.Përmeti 6 Pikë
11.Memaliaj 6 Pikë
12.Gramozi 5 Pikë
13.Skrapari 4 Pikë


Ndërsa Alpetrol nuk do luaj, ndeshjet që do luhen nesër në orën 14:00 e dielë 17.12.2017 do jenë:
Domozdova - Butrinti
Oriku - Përmeti
Gramozi - Maliqi
Elbasani - Memaliaj
Devolli - Tepelena
Delvina - Skrapari


Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA