• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

FOTO - Eventi Nonino 2018 - Ismail Kadare vlerësohet me çmimin ndërkombëtar

Edicioni i 43-të i çmimeve Nonino 2018 i mbajtur në mbrëmjen e vonë të së shtunës 27 janar 2018 i dha Çmimin Nonino Internacional 2018 shkrimtarit Ismail Kadare. Një tjetër fitues ishte italiani Giorgio Agamben të cilit i'u dha çmimi Nonino Risit d’Aur 2018. Corovoda Online publikoi në rrjetin Facebook gjatë ditës së djeshme 28.01.2018 imazhe të ardhura nga eventi, nga i vetmi Skraparas që ishte i pranishëm në mbrëmjen Gala të dhënies së çmimeve Nonino 2018. Astrit Çela njëherësh kreu i shoqatës së miqësisë "Albania e Futuro" ndau me ndjeksit tanë disa imazhe të momenteve kur shkrimtari i njohur i letërsisë shqiptare Ismail Kadare u vlerësua me çmimin "Nonino Internacional 2018".  Ismail Kadare është një nga shkrimtarët më të mëdhenj të letërsisë sonë dhe gjithashtu një nga shkrimtarët më të mëdhenj të letërsisë botërore bashkëkohore. Me veprën e tij, që ka shënuar një numër rekord të përkthimeve (në mbi 45 gjuhë të huaja) ai e ka bërë të njohur Shqipërinë në botë, me historinë dhe me kulturën e saj shekullore. Zbresim në imazhe nga eventi i mbajtur në mbrëmjen e së shtunës 27 janar 2018 në rajonin  Udines në mjediset e Distilerisë Nonino, Itali

© Corovoda Online / Fatjon Kaloci

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA