BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

FOTO - Eventi Nonino 2018 - Ismail Kadare vlerësohet me çmimin ndërkombëtar

Posted on Monday, January 29, 2018 and filed under , , , , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Edicioni i 43-të i çmimeve Nonino 2018 i mbajtur në mbrëmjen e vonë të së shtunës 27 janar 2018 i dha Çmimin Nonino Internacional 2018 shkrimtarit Ismail Kadare. Një tjetër fitues ishte italiani Giorgio Agamben të cilit i'u dha çmimi Nonino Risit d’Aur 2018. Corovoda Online publikoi në rrjetin Facebook gjatë ditës së djeshme 28.01.2018 imazhe të ardhura nga eventi, nga i vetmi Skraparas që ishte i pranishëm në mbrëmjen Gala të dhënies së çmimeve Nonino 2018. Astrit Çela njëherësh kreu i shoqatës së miqësisë "Albania e Futuro" ndau me ndjeksit tanë disa imazhe të momenteve kur shkrimtari i njohur i letërsisë shqiptare Ismail Kadare u vlerësua me çmimin "Nonino Internacional 2018".  Ismail Kadare është një nga shkrimtarët më të mëdhenj të letërsisë sonë dhe gjithashtu një nga shkrimtarët më të mëdhenj të letërsisë botërore bashkëkohore. Me veprën e tij, që ka shënuar një numër rekord të përkthimeve (në mbi 45 gjuhë të huaja) ai e ka bërë të njohur Shqipërinë në botë, me historinë dhe me kulturën e saj shekullore. Zbresim në imazhe nga eventi i mbajtur në mbrëmjen e së shtunës 27 janar 2018 në rajonin  Udines në mjediset e Distilerisë Nonino, Itali

© Corovoda Online / Fatjon Kaloci

0 Responses for “ FOTO - Eventi Nonino 2018 - Ismail Kadare vlerësohet me çmimin ndërkombëtar”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social