• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Islandë - Shtyhet seanca gjyqësore për vrasjen e djaloshit nga Skrapari Klevis Sula

Një shtetas rreth 29-30 vjeç që po mbahet në paraburgim në Islandë, mbi dyshimin për autorësi të vrasjes së Klevis Sula, në dhjetor 2017 mesa duket do të vijoj të qëndroj në paraburgim. Corovoda Online duke ju referuar disa shkrimeve nga mediat islandeze, citon se arsye kryesore për këtë shtyrje të datës së daljes në gjyq me vendimarrje ndaj një të ndaluari, të cituar si Dagur Hoe Sigurjosson është Rezultati që po pritet nga Analizimi i ADN-së. Mediat Lokale nuk e citojnë emrin e të ndaluarit për atë q% ata e konsiderojnë si nteres publik, por më herët emri i të ndaluarit u publikua në një media DV.is. Më herët, sikundër kemi postuar në rrjet, dalja në gjyq ishte njoftuar për datën 09.02.2018 por mesa duket autoritetet kanë kërkuar kohë deri në mbërritjen e rezultateve të ADN-së.
Sipas Portalit "Morgunbladed" që citon një prononcim të një funksionari të lartë të policisë, thuhet se policia po vazhdon hetimin në zonën e kryeqytetit, Rejkjavik. Ky i fundit, Margeir Sveinsson citohet:
"Ne po presim të studiohen të dhënat për ADN-në. Policia do të krahësoj të dhënat kur rezultatet të jenë në dispozicion"
Një shtetas islandez qëlloi me thikë në mëgjesin e 3 dhjetorit 2 shtetas shqiptarë. Nga lëndimet disa ditë më vonë në spital, nga plagët e marra, në spitalin nacional në Rejkjavik, ndërroi jetë një prej tyre, Klevis Sula.

© Corovoda Online / Fatjon Kaloci / MBL

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA