BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Kanionet - Ministri Blendi Klosi lajmëron nga studio televizive - Të premten inspektim në Skrapar

Posted on Thursday, February 08, 2018 and filed under , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Rreth orës 21:20 në një komunikim të drejtpërdrejt telefonik me studion e një kanali televiziv, Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi lajmëroi se do të inspektoj në terren Kanionin e Osumit. Deklarata u bë në studion e Tv Klan ndërsa formati hard talk "Opinion" nisi ndryshe nga rrjedha e zakonshme e temave per diskutim. Për afro 30 minutat e para tema e një konçesioni të dy HEC-ve në Skrapar ishte në prime time të audiencës.
Klosi ndër të tjera tha se "do të inspektoj në terren" në Skrapar nesër ( duke folur për të premten 9 shkurt) Sipas tij, leja e dhënë për një konçesion ka parregullsi. Klosi theksoi në disa minuta via telefon se projekti ka pësuar një zhvendosje koordinatash dhe se do të përpiqet të ndal këtë projekt.

"Historia është ndërtuar mbi një gënjeshtër, koordinatat e dhëna në lejen mjedisore janë të keqtrajtuara. Prandaj po ju them se kjo histori nuk mund të zgjidhet me një emision, pasi kjo është një histori që ne kemi hapur një investigim. Jemi ne ata që kemi ngritur probleme dhe ashtu siç e ka thënë edhe Ministria e Energjitikës qartë, në momentin që bie leja për ndikimin në mjedis, të cilën ne do t’a rrëzojmë dhe kjo nuk diskutohet. Në atë vendim dhe në atë pikë nuk ka asnjë shans që ai HEC të ndërtohet." - tha Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi
©Corovoda Online / Opinion.al

0 Responses for “ Kanionet - Ministri Blendi Klosi lajmëron nga studio televizive - Të premten inspektim në Skrapar”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social