BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

"Sharra" zbret në Kakrukë - Një tjetër ngjarje rregjistrohet në Skrapar

Posted on Friday, May 04, 2018 and filed under , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Ky muaj Maj në Kakrukë, Skrapar mesa duket ka ardhur me "sharrën në brez".  Ndërsa në fillim të muajit sipas një informacioni zyrtar gjatë natës së ditës së parë të majit 2018, në fshatin Kakruk, një shtetasi 56 vjeçar, i kanë dëmtuar 73 pemë frutore (25 vjeçare).

Por pas lajmit të publikuar edhe në versionin tonë social facebook Corovoda Online mesa duket një tjetër ngjarje ky "viktima" ka qënë këtë herë, jo "qershia" por "hardhia". Sipas raportit zyrtar, dje, në datë 03 Maj 2018, gjatë natës, në fshatin Kakruk, një shtetasi 58 vjeçar, banues në Kakruk, i kanë prerë 77 rrënjë hardhi (10 vjeçare).
Nuk dihet nëse dy lajmet kanë të bëjnë me njëra tjetrën por ajo që tingëllon habitshëm është se objekt i këtyre veprimeve kanë qënë vreshtoret disa vjeçare apo pemtoret.
©Corovoda Online / Imazhi Arkiv / Pamje nga Kakruka

0 Responses for “ "Sharra" zbret në Kakrukë - Një tjetër ngjarje rregjistrohet në Skrapar”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social