• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Sport: Ndeshja shënon 11 gola në total - Skrapari fiton ndaj Delvinës në ndeshjen e K2/B

Grupi B në Kategorinë e dytë të futbollit në kalendar kishte sot takimin Skrapari - Delvina. Takimi nisi në orën 17:00 e dielë 6 Maj 2018 në terrenin sportiv në Çorovodë. Ndeshja përfundoi me rezultatin 6-5 për vendasit e Skraparit. Por edhe Delvina dukej e fituar disi. Kjo pasi 5 golat e saj u shënuan nga i njëjti lojtar Dritan Mehmeti. Në 1 Maj 2018 klasifikimi për golshënuesin më të mirë të Kategorisë së Dytë e rendiste lojtarin e Delvinës në vendin e dytë me 19 gola të shënuar deri në 1 maj 2018. Përpara tij me vetëm 1 gol më shumë (total 20 gola) renditej lojtari i ekipit të Vorës, Artur Sejdini. Ndeshja e sotme me Skraparin pavarësisht se i dha një humbje në rezultat 6 - 5 Delvinës i dha lojtarit të kësaj të fundit 5 gola plus për renditjen e përgjithshme duke e çuar Mehmetin në 24 gola të shënuar. Pas ndeshjes së sotme, Skrapari ngjitet në kuotën e 29 pikëve duke u radhitur në mesin e tabelës 14 vëndshe.
© Corovoda Online / Imazhi Kredit Facebook / Kf Skrapari / Arkiv

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA