• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Festivali i 46të i Këngës Për Fëmijë - Kompozitori Skraparas merr çmimin e vendit të dytë

Në Berat, u mbajt edicioni i 46të i Festivalit të Këngës për Fëmijë. I konceptuar në tre netë, nata e tij finale përfundoi në 31 maj 2018 ku u akorduan edhe çmimet fituese. Muzikologu skraparas Erion Kapllani merrte pjesë në këtë event me kompozimin e këngës "Trokitja e Engjëllit" një tekst nga Armelina Shuli (Bundo)dhe që u performua nga vogëlushja Elfrida Nuka. Kënga u vlerësua me çmimin e vendit të dytë dhe mori duartrokitje në Qëndrën Kulturore "Margarita Tutulani" ku u mbajt aktiviteti. Juria e festivalit, në përfundim të këtij eventi artistik, shpalli këngët fituese që rezultuan si më poshtë.
1. Në vendin e parë me këngën "Sa Bukur" fitoi Vanesa Ziu
2. Në vendin e dytë, u dhanë 2 çmime: Elfrida Nuka me këngën “Trokitja e Engjëllit” dhe Santiliano Berisha me këngën “Kënga jonë dashuri e zjarrtë”
3. Në vendin e tretë u dhanë 2 çmime : Vasilja Vrushaj me këngën ‘Kënga e zemrës” dhe Vanesita Golemi me këngën “Në Qendrën Kulturore të Fëmijëve”.
I diplomuar për muzikologji, Erion Kapllani është edhe një ndër kontribuesit e mëdhenj në aktivitetet e shumta që mbahen në Skrapar për fëmijët dhe vogëlushët.
©Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA