BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Gazsjellësi - Punimet vijojnë në Qafën e Martës - Gjurma e gazsjellësit lidh Korçën me Skraparin

Posted on Sunday, June 17, 2018 and filed under , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Përmes një postimi të shkurtër në një rrjet social, kompania T.A.P. ( Trans Adriatic Pipeline) publikoi një ditë më parë 16.06.2018 disa imazhe. Në përshkrimin tekst që bashkëshoqëronte foto, thuhej se punimet po vijojnë në një prej lartësive më mëdha në afro 2.100 metra mbi nivel deti.
Punimet për ndërtimin e TAP kanë arritur në pikën më të lartë të të gjithë gazsjellësit, nga kufiri turko-grek e deri në Itali. Punimet për hapjen e gjurmës po vijojnë në Qafën e Martës (që lidh krahinën e Skraparit me atë të Korçës) në lartësi mbi 2,100 metra mbi nivelin e detit.©Corovoda Online / FB / TAP - Shqipëri

0 Responses for “ Gazsjellësi - Punimet vijojnë në Qafën e Martës - Gjurma e gazsjellësit lidh Korçën me Skraparin”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social