• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Itali - Axhenda: Edicioni i 14 i eventit Verë Arbëreshë - Edhe Bashkia Skrapar do të jetë pjesë e eventit

Një tabloid italian ka publikuar axhendën e plotë të një eventi. Corovoda Online duke ju referuar një postimi në blogun Sibarinet thotë se komuniteti arbëreshë në komunën Vaccarizzo Albanese në 23 qershor  2018 do të organizoj edicionin e 14të të eventit "Vini Arbërshë" Sipas axhendës së publikuar nga ky blog në 23 qershor në 17:00 në sheshin Scura do të bëhet një ceremoni modeste e delegimit të flamurit të Slow Food ku teksti në falmur do të jetë i përkthyer edhe në gjuhën arbëreshë e ku më pas flamuri do të vendoset në Palazzo di Citta. Në orën 18:00 në Piazza Marino do të zhvillohet prezantim dhe vlerësohen 10 verërat më të mira nga somelierë të Shkollës Europiane të Kalabrisë.
Në ceremoni thuhet në njoftim do marrin pjesë edhe Guvernatori i Kalabrisë Mario Oliverio, Presidenti i Coldiretti Calabria Pietro Moliario, Kryetari i Bashkisë Skrapar Nesim Spahiu, Drejtor i Turizmit Skrapar Krenar Xhaferraj, Presidenti i shoqatës së resoranteve turistike Kujtim Dervishi, Drejtori i përgjithshëm i unionit turistik shqipëtar Ardit Çollaku, Gazetarja e Radio Televizionit Publik Eglantina Alliaj etj..
Në orën 20:00 në sheshin Skanderbeg do të bëhet një koncert me Radio Arbëreshë Internacional , Dj, dhe muzikë tradicionale.
©Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA