• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Sopranoja shqiptare mahnit sërisht - 18 minuta rresht duatrokitje për Thais dhe Ermonela Jaho dhe Placido Domingo VIDEO

Në Teatro Real, duartrokitjet që zgjatën 18 minuta ishin për ta. Placido Domingo dhe Ermonela Jaho shqiptarja që mahnit me zërin e saj morën përtej vëmendjes së të pranishmëve edhe headlinet kryesore të disa mediave ndërkombëtare. Në rrjete sociale ndjekësit e artit nga gjithë bota, nuk nguruan me komente. Jaho deri në në moshën 7 vjeçare vinte shpesh në vendin e origjinës së një prej prindërve në Skrapar.  Ajo ka qënë e spikatur fillimisht në Shqipëri me talentin e saj nga një gazetë lokale e quajtur "Dielli i Tomorrit". Më pas fama e shqiptares u ngrit paralelisht me vlerësimet e kritikës dhe çmimeve të shumta. Më herët edhe për Corovoda Online Jaho ka përcjell mesazhe duke treguar thjeshtësinë e Yjeve që nuk harrojnë të përcjellin mallin e vendlindjes dhe vlerësimet e blogut tonë modest. Corovoda Online në pak momente sjell disa sekuenca gjatë duatrokitjeve të eventit të mbajtur në 26 korrik 2018. Thais e Jules Massenet u konceptua këtë herë si koncert nën dirigjimin muzikor të Patrick Fournillier.

©Corovoda Online / Në imazh Ermonela Jaho/ Fotograf Fadil Berisha

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA