BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Skrapar - 14 vjeçari nga Barçi del nga gjendja e rëndë - Më herët u pickua nga një zvarrinik - Përmirësohet Gjendja shëndetësore

Posted on Friday, September 21, 2018 and filed under , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Një shtetas rreth 14 vjeç, nga një lokalitetit periferik i Skraparit ka arritur të dalë nga gjendja e rrezikshme shëndetësore. Më herët shtetasi ishte pickuar nga një nepërkë në fshatin Barç, pjesë e njësisë Administrative Gjerbës në Bashkinë Skrapar. Për afro 9 ditë, sipas Corovoda Online i riu u trajtua në Spitalin Skrapar derisa në 18 shtator 2018 ka dalë pas trajtimeve të rëndësishme të përkujdesjes mjekësore nga gjendja e rëndë që shfaqej që prej 11 shtatorit 2018 kur ky rast u paraqit pranë shërbimeve të Urgjencës. Sipas Corovoda Online 14 vjeçari ndodhet në një gjendje të mirë shëndetësore. Lajmi u publikua fillimisht në një faqe sociale një ditë më parë.
©Corovoda Online

0 Responses for “ Skrapar - 14 vjeçari nga Barçi del nga gjendja e rëndë - Më herët u pickua nga një zvarrinik - Përmirësohet Gjendja shëndetësore”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social