• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Sport: Delvina "gjunjëzon" Skraparin - Tension në fund të ndeshjes - Mbyllet me rezultatin 1 - 0 takimi Delvina - Skrapari

Skrapari nuk ka mundur dot të fitoj në sfidën e kësaj të diele 9 dhjetor 2018 ndërsa udhëtonte për përballjen Delvina - Skrapari. Takimi sapo ka përfunduar pas minutave shtesë dhe një kartoni të kuq për Delvinën e minutës së 92'të Ndeshja nisi në orën 14:00 dhe fillmisht kartonat e verdhë dhanë statistika të para. Fillimisht Mehmeti u ndëshkua për vendasit e Delvinës në minutën e 17'të dhe po në të njëjtën minutë kartoni i verdhë ngrihet edhe për lojtarin e Skraparit, K.Jaho. Në minutën e 30'të Delvina kalon në avantazh me golin e parë të saj të shënuar nga Rugji. Skrapari u përpoq për barazimin por kjo nuk erdhi në 45 minutat e para. Pjesa e parë u mbyll kështu me rezultatin 1:0 në favor të Delvinës.
Rifillimi i pjesës së dytë nuk solli ndonjë episod për t'u shënuar. Në minutën e 66'të lojtari i Delvinës Çuno, ndëshkohet me karton të verdhë. Në fund të ndeshjes në minutën e 92'të Karton i Kuq për lojtarin e Delvinës K.Muzhai tensionoi disi situatën por nuk solli ndryshim në rezultat. Takimi u mbyll me rezultatin 1 - 0 në favor të Delvinës
© Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA