BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Koordinata X: 48 vite më parë - Vendoset në Çorovodë Busti i Riza Cerovës / FOTO

Posted on Sunday, January 27, 2019 and filed under , , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

48 vite më parë, në 28 janar 1971 u vendos për të parën herë Busti i Heroit Riza Cerova. Arkiva më e madhe elektronike e Skraparit referon edhe disa imazhe nga këto momente, ndërsa më herët në rrjet kemi publikuar disa video të këtyre momenteve. Busti u vendos në qëndër të Çorovodës në kuadër të 75 vjetorit të Lindjes së Heroit asokohe kur datonte 28 janar 1971. Disa aktivitete u zhvilluan në Skraparin e kohës. Çorovoda Online sjell disa plane nga këto momente. Ndërsa kalendari shënon Janar 2019 ekzaktësisht kjo përkon me 48 vite nga vendosja e monumentalit që edhe sot ndodhet në të njëjtin vend në Çorovodë.
© Fatjon Kaloci / Corovoda Online

0 Responses for “ Koordinata X: 48 vite më parë - Vendoset në Çorovodë Busti i Riza Cerovës / FOTO”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social