• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Koordinata X: 48 vite më parë - Vendoset në Çorovodë Busti i Riza Cerovës / FOTO

48 vite më parë, në 28 janar 1971 u vendos për të parën herë Busti i Heroit Riza Cerova. Arkiva më e madhe elektronike e Skraparit referon edhe disa imazhe nga këto momente, ndërsa më herët në rrjet kemi publikuar disa video të këtyre momenteve. Busti u vendos në qëndër të Çorovodës në kuadër të 75 vjetorit të Lindjes së Heroit asokohe kur datonte 28 janar 1971. Disa aktivitete u zhvilluan në Skraparin e kohës. Çorovoda Online sjell disa plane nga këto momente. Ndërsa kalendari shënon Janar 2019 ekzaktësisht kjo përkon me 48 vite nga vendosja e monumentalit që edhe sot ndodhet në të njëjtin vend në Çorovodë.
© Fatjon Kaloci / Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA