BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

30 ditë për rregjistrimin e Pronës - ZVRPP Skrapar - "Falet 3 milionshi" për rregjistrimin në Hipotekë

Posted on Monday, March 25, 2019 and filed under , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Vetëm për 30 ditë, kushdo që ka një pronë por nuk e kishte të rregjistruar në Hipotekë apo tani quajtur edhe për pak kohë Zyra Vendore e Rregjistrimit të Pronave të Paluajtshme Skrapar, mund të rregjistroj Titullin që ka të Pronësisë apo të drejtën reale që ka, pa asnjë kamatë vonesë. Më herët ky rregjistrim njihte detyrimin që shkonte 3 milion lek të vjetra si kamatë për rregjistrimin e vonuar. Por në një postim në faqen sociale të ZVRPP Skrapar u postua më herët gjatë së hënës 25 mars 2019 se Kamatë Vonesat Falen Nga sot e për 30 ditë. Pas kësaj periudhe gjithçka rikthehet tek e djeshmja duke zbrazur më shumë xhepat e banorëve. Falja vjen nga aplikimi i Nenit Nr.70 të ligjit Nr. 111/2018 "Për Kadastrën" dhe nis aplikimin nga kjo e hënë. Kamatë vonesat do të rikthehen në 25 Prill prandaj gjithkush që ka një titull pronësie duhet të përfitoj nga rasti për t'a kryer rregjistrimin brenda këtyre 30 ditëve duke paguar vetëm tarifën e regjistrimit.
© Corovoda Online /

0 Responses for “ 30 ditë për rregjistrimin e Pronës - ZVRPP Skrapar - "Falet 3 milionshi" për rregjistrimin në Hipotekë”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social