BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Nip Skrapari - 7 vjeçari Noel Bushi luan me Barcelonën - Hape rrugën Messi...

Posted on Sunday, March 03, 2019 and filed under , , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Në muajin tetor 2018 Akademia e Futbollit në Shqipëri lajmëroi përmes një postimi në rrjetin social Facebook se djaloshi 7 vjeçar u trasferua nga Tirana për t'u bërë pjesë e ekipeve zinxhirë të Barcelonës. Më herët menaxherët e ekipeve seleksiononin talentet e rinj dhe mes 1300 nga e gjithë bota përzgjodhën 40 më të mirët . Mes tyre edhe Noel Bushi, 7 vjeçari nip i Skraparit i dalë nga Akademia e Futbollit ka spikatur me talentin e tij tashmë është pjesë e shkollës së futbollit të Barcelonës. Corovoda Online i uron suksese djalosharit Noel.

 

0 Responses for “ Nip Skrapari - 7 vjeçari Noel Bushi luan me Barcelonën - Hape rrugën Messi...”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social