BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Shoqata "Tomorri" - Durrës mbledh arsimtarët që kanë Punuar në Skrapar - Takimi për 7 Marsin / Video

Posted on Thursday, March 14, 2019 and filed under , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Dega e Shoqatës Tomorri për Durrësin zhvilloi më herët një aktivitet në kuadër të ditës së 7 Marsit. Në aktivitetet morrë pjesë edhe shumë mësues nga Tirana dhe Durrësi që kanë punuar për arsimin në Skrapar. Hajri Nuhu, Kryetar i Shoqatës Tomorri Dega Durrës, Skrapari ynë ka një histori të ndritur në përpjekjen për gjuhën dhe shkollën shqipe. Të varfër ishin skraparasit por ishin të pasur nga shpirti dhe shkollën e donin si dritën e Diellit. Skraparasit ishin në vijën e parë kur duhej të mbrohej edhe me gjak alfabeti dhe gjuha jonë e bukur"

Në takim u shfaq edhe dokumentari "Ditare Krenarie" kushtuar Liri dhe Ismail Shiroku për kontributin e tyre për shumë vite në arsimin vendas.

Një report video i AdriaNet, një rrjet lokal në Durrës trasmetoi Kronikën Video në Vijim:

©Corovoda Online / AdriaNet

0 Responses for “ Shoqata "Tomorri" - Durrës mbledh arsimtarët që kanë Punuar në Skrapar - Takimi për 7 Marsin / Video”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social