• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Zbardhet Axhenda - Kryeministri Rama të Shtunën 16/3 në Poliçan - Ja takimet e pritshme

Paraditja e së shtunës 16 Mars 2019 do të sjell në Bashkinë Fqinj të Poliçanit, Kryeministrin Rama. I ndodhur prej së premtes pas mesdite në Qarkun Berat, nën një tur takimesh të quajtur ndryshe "Bashkia që Duam", sipas axhendës së siguruar nga Corovoda Online:

Rreth orës 11:30 Kryetari i Bashkisë Poliçan Adriatik Zotkaj do të uroj Mirëseardhjen Kryeministrit, në një takim që do të zhvillohet pranë Terminalit në Poliçan. Por në axhendën e ditës së nesërme pritet të ketë edhe disa aktivitete të tjera.

✤Fillimisht do të inspektohen mjediset e rikonstruktuara të shkollës 9-vjeçare "Refat Keli". I shoqëruar nga disa eksponentë politikë të mazhorancës qeverisëse, do inspektohen mjediset e reja të shkollës që nisi rikonstruksionin rreth 7 muaj më parë në shtator 2018 dhe ku studiojnë afërsisht 210 nxënës. Shkolla mban edhe një vlerë historiku për Bashkinë e vogël të Poliçanit, ku themelet e para të kësaj shkolle janë hedhur mes viteve 1964-1965.


✤Axhenda e takimeve në Poliçan do të vijoj edhe me inspektimin e punimeve për Ujësjellësin e ri, që është kooperim i Bashkisë Poliçan me Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë. Ujësjellësi i ri do të mundësoj furnizim 24 orë për mëse 8 600 banorë.

✤Në një aktivitet të tretë, fokusi do të jetë në Mbrakull, edhe këtu do të ketë inspektim të punimeve për ndërtimin e Qëndrës Shëndetësore.

Do të jetë "Poliçani" që do ti marr disi vëmendjen Kryeministrit nga Tirana e paraselisë kryeministrore, ku opozita ka lajmëruar sikundërse ajo e thotë, një prej protestave më të mëdha. Mediat do jenë të fokusuara nesër tek Reagimet e ardhura nga Poliçani që pritet të tërheqi vemendjen e opinionit edhe për zhvillimet politike në Shqipërinë e dy realiteteve të kësaj të shtune, Asaj që do të Shfaqet në ERTV dhe asaj që do të mbulohet nga Tirana "e nxehtë" për dominimin e audiencës dhe pushtimin planetar muajor, Mars.

Imazh Arkiv dhjetor 2018 - Shkolla Refat Keli - Poliçan gjatë Rikonstruksionit

©Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA