BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Pelegrinazhi: Meta "pajtohet" me Ramën - Presidenti firmos peticionin për Mbrojtjen e Malit të Tomorrit

Posted on Thursday, August 22, 2019 and filed under , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Ndërsa sot u mbajt në Kulmak të Skraparit, Ceremonia Zyrtare e Pelegrinazhit bektashi në Malin Tomorr, mesa duket Mali "bashkoi" Ilir Metën dhe Edi Ramën ky i fundit mëngjesin e nisi duke uruar nga rrjeti social facebook, bektashinjtë që bëjnë pelegrinazhin e përvitshëm në Malin Tomorr. Rama publikoi edhe një video ku alternonte mes pamjesh Tomorrin dhe mesazhin  e nismës "Smile Albania" Mos Ma Prek Tomorrin. Por ndër shumë të ftuar të ceremonisë së nisur rreth orës 11:15 i pari që preku Tomorrin për nga rëndësia hierarkike ishte Presidenti i Republikës Ilir Meta. Përmes këtij imazhi Presidenti shfaqet duke firmosur pro nismës Smile Albania për Mbrojtjen e Malit të Tomorrit. Presidenti publikisht kështu u rendit tek zërat kundër shkatërrimit të Tomorrit nga bizneset e guroreve, për rrjedhojë edhe kundër vendimit abuziv të gjykatës Administrative. Mbledhja e firmave do të vijojë edhe në ditët në vijim, në Tomorr dhe në atraksione të tjera turistike të Beratit, për t’ju drejtuar më pastaj organeve të drejtësisë, si argument i padiskutueshëm për rrëzimin e vendimit të Administratives
©Corovoda Online

0 Responses for “ Pelegrinazhi: Meta "pajtohet" me Ramën - Presidenti firmos peticionin për Mbrojtjen e Malit të Tomorrit”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social