• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Piloti skraparas ra në 1974 - Kolegët e Aviacionit rikthehen në Çorovodë për 45 vjetorin e rënies së Dëshmorit Veis Kovaçi

Në javën e parë të gushtit 2019, në Çorovodë ish-pjesëtarët e regjimentit të aviacionit Kuçovë vendosën kurora me lule në vendin ku prehet Dëshmori Veis Kovaçi.Homazhi përkonte me 45 vjetorin e rënies së Dëshmorit së Aviacionit. Në Çorovodë ata vizituan varrezat e dëshmorëve të rrethit. Mes tyre anëtarë të shoqatës të veteranëve të Aviacionit Ushtarak Shqiptar, përfaqësues së familjeve të dëshmorëve, ushtarak në lirim etj. Në varrin e dëshmorit u vendosën buqeta me lule nga të gjithë të pranishmit. Kujtim Serani përshëndeti me fjalën e rastit në emër të shoqatës të veteranëve së aviacionit ushtarak. Veis Halim Kovaçi ishte nga Gjogovica e Skraparit. Gjatë një dite stërvitore, në 1974 avioni i tij ndërsa ishte në ngritje ra në flakë.
© Corovoda Online
Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA