Rikonstruksioni: Ramiz Aranitasi "ndryshon pamje. Shkolla e Mesme ne Corovode **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Rikonstruksioni: Ramiz Aranitasi "ndryshon pamje. Shkolla e Mesme ne Corovode

Fatjon Kaloci
23.4.12
Prej disa muajsh vijojne punimet per rikonstruksionin e Shkolles se vetme te mesme te Pergjithshme Ramiz Aranitasi ne Corovode. Punimet qe mendohet se jane prane perfundimit i perkasin nje projekti ne fond te akorduar qe me heret por te aplikuar ne fund vitin 2011  e deri ne keto dite mes Prilli 2012. Fondi i Rikonstruksionit te kesaj shkolle sipas raporteve te Corovoda On Line (jo zyrtare) mund te kapi vleren e investimit ne shifrat 20 197 000. Prej muajsh ne fakt procesi mesimor nuk kryhet ne kete Shkolle por alternohet ne shkollat nentevjecare deri sa te vihet e plote ne dispozicion, pra te perfundoj rikonstruksioni. Me heret mendohej se Prilli do te ishte muaji i finalizimit te projektit te rikonstruksionit. Imazhi ne bashkengjitje jep nje pla aktual te shkolles se mesme te pergjithshme Ramiz Aranitasi, Corovode.
Corovoda On Line Imazhi kortezi V.Cela