Rikonstruksioni: Metrat e para te hyrjes ne Corovode rimodelohen Punimet pak dite **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Rikonstruksioni: Metrat e para te hyrjes ne Corovode rimodelohen Punimet pak dite

Fatjon Kaloci
28.5.12
Punimet ne nje distance te shkurter metrash ne hyrje te Corovodes prej pak ditesh do te kushteozojne "No Entry" nga rruga tradicionale e hyrjes ne qytet. Segmenti prej afro 100 metrash ne rrugen Pasho Hysi, ne ate qe ne tradicionale konsiderohet si stacioni i nisjes se autobuzeve interurbane po i nenshtrohet nje rimodelimi. Vitin qe kaloi ishte po i njejti segment qe i nenshtrua nje investimi dedikuar kryesisht shtrimit te trotuarit anesor. Ndersa keto dite punimet me specifikisht i referohen murit anesor te tuneleve te dikurshme te cilat do te kene nje tjeter pamje. Po ashtu edhe ne rruge ne kete segment do te kete nderhyrje. Nuk dihet sesa eshte vlera e investimit ne kete rast por besohet se punimet do te zgjasin pak dite.
©Corovoda On Line