Alert: Japonia nen alarm Termet prej 6.4 afro 72 milje larg Sendai **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Alert: Japonia nen alarm Termet prej 6.4 afro 72 milje larg Sendai

Fatjon Kaloci
17.6.12
Ne keto caste kur ora lokale ne Shqiperi shenon 23:05 pak minuta me pare nje goditje e forte sizmike i kercenohet serisht Japonise. Sipas Monitorimit Amerikan te Gjeologjise epiqendra ka ndodhur afro 72 milje larg brigjeve te qytetit Sendai ne Japoni e paqesorit. Sipas po ketij instituti rreth ores 23:00 me pare u tha se goditja e termetit ishte 6.3 u tha fillimisht dhe se ndodhej 95 milje larg Morioka ne Japoni. Lajmi eshte ne zhvillim ne keto caste.
©Corovoda On Line