Corovode: Defekt ne nje pompe uji. Per disa lagjie rikthehen bidonat Uji i pijshem mungon ne cezma **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Corovode: Defekt ne nje pompe uji. Per disa lagjie rikthehen bidonat Uji i pijshem mungon ne cezma

Fatjon Kaloci
27.7.12
Shume banore i rikthehen mbushjes se bidonave te ujit. Kjo eshte panorama e ketyre diteve kur dhjetra banore perpiqen qe te mbushin uje te pijshem ne mungese te tij neper cezma. Sipas raporteve nje defekt ne nje pompe qe furnizon disa lagje kryesisht lagjen 5 Shtatori nje nder lagjet me te populluara ne Corovode, ka bere qe uji i pijshem te mos vij 2 oraresheve te caktuara nga 3 te tilla ne cdo dite. Nuk dihet sa do zgjas defekti ndonse zera cituan se mund te flitet per nje diegie te njeres prej pompave qe furnizon depot e ujit te pijshem gjithesesi kjo eshte jozyrtare. Ne ditet ne vijim do t'ju njohim me zhvillimet mbi kete teme.
©Corovoda On Line