Kampingu qe po shnderrohet ne shplodhjen e gjithe turisteve ne Skrapar. Kanionet me relax edhe ketu. Foto: **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Kampingu qe po shnderrohet ne shplodhjen e gjithe turisteve ne Skrapar. Kanionet me relax edhe ketu. Foto:

Fatjon Kaloci
19.7.12
Ndonse vetem nje kioske e vogel me ngjyre blu, per nga numri i turisteve te ndryshem ajo ka marre brenda saj me mijera turiste. Po flasim per nje investim te thjeshte dhe thuajse totalisht natyror qe ndodhet pak kilometra mbi Corovode. I ndodhur ne nje nder peisazhet me te bukura te mbi Kanioneve te Osumit, dhe me nje siperfaqje mikpritese bari i vogel merr tjeter vlere keto dite te sezonit turistik. Gjate monitorimit ditor, kapem keto imazhe qe nje agjensi turistike hungareze ka hedhur ne fillim korrikun 2012 duke ju referuar ketij vendi. Normalisht vizitoret me te shpeshte jane ata qe vizitojne Kanionet e Osumit, por ajo cfare ofron si mundesi ky lokal eshte edhe mundesia e kampingut brenda siperfaqes se tij.
Netet me turiste te huaj tregojne dy pronaret jane te vecanta. Mishi i pjekur ne sac perballe vetegatimit qe turistet bejne, apo valle dhe kenget shqipetare qe kercehen gjate nates se vone ne pritje te nje mengjesi tjeter. Por ky vend eshte i frekuentueshem edhe nga shume banore te zonave perreth vecanerisht fundjavave. Investimi teper modest, pikerisht per ruajtjen e habitatit natyror dhe mos berjes se ndonje vepre teper luksose mbase pikerisht per kete arsye mbetet i frekuentuari me i madh keto dite sezoni. Corovoda On Line hedh ne bashkengjitje (ne pritje te marrjes se te drejtes se publikimit te ketyre imazheve) per momentin me
Kortezi nga agjensia turistike hungareze Kondora Tura qe i referohen javes se dyte te korrikut 2012 marre nga ky vend.
©Corovoda On Line Dritarja e vetme elektronike e lajmit lokal te Skraparit.