Itali: Alarmi: Rishfaqet Mafia Shqiptare. Trafik Droge dhe Prostitutash. Tabloidi Il Messagero publikon lajmin **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Itali: Alarmi: Rishfaqet Mafia Shqiptare. Trafik Droge dhe Prostitutash. Tabloidi Il Messagero publikon lajmin

Fatjon Kaloci
1.8.12
Vetem pak caste me pare tabloidi italian Il Messagero publikon nje shkrim me titullin: "Trafik Dorge dhe Prostitutash. Kthehet alarmi per Mafian Shqiptare.". Shkrimi i postuar rreth mbremjes se 1 gushtit 2012 ores 21:00 mder te tjera shkruan: "Ne te majte eshte hija e mafies shqiptare. Ne sfond qendron prostitucioni dhe droga. Shfrytezimi i vajzave te reja nga Europa Lindore dhe te ardhurat e marra nga kontrolli i tregut te seksit ne rruget e kryeqytetit (Rome) te investuara ne nje trafik droge qe lulezon dhe qe sipas te gjitha gjasave vjen pikerisht nga vendi i shqiponjave. Por jo vetem edhe posedimi i armeve..." me keto fjale niset nje shkrim ne nje prej gazetave te rendesishme ne shtetin fqinj Itali, Il Messagero. Shkrimi i plote qe mund te gjendet duke klikuar ketu, jep me pas edhe disa raste te ketyre diteve qe media presi italian i bashkengjit ketij lajmi.
©Corovoda On Line