Shqiperia ne Top of the Top. Perfaqesohemi me Alban Skenderaj. Eventi mbahet ne Poloni ne 24 gusht starton **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Shqiperia ne Top of the Top. Perfaqesohemi me Alban Skenderaj. Eventi mbahet ne Poloni ne 24 gusht starton

Fatjon Kaloci
24.8.12
Mbahet sot ne Poloni nata e pare e eventit muzikor Top of the Top. Keshtu kete te premte 24 gusht 2012 drejtperdrejt edhe ne kanalin Polsat ne oren 20:00 starton eventi ku Shqiperia do te perfaqesohet me kengetarin Alban Skenderaj. Kenga qe do te kendoj perfaqesuesi shqipetar do te jete ajo me titull "Me Prit Atje". Alban Skenderaj do te kendoj ne kete nate edhe me 14 perfaqesues te tjere te vendeve te Europes te perzgjedhur nen kriterin per Cd me te shitura ne vendet e tyre. Keshtu sot do te kendojne The Beat Fleet (Kroacia), Outloudz (Estoni), Mugison (Islanda), Musiqq (Letoni), Tony Carreira (Portugali), Maria Ilieva (Bułlgari), MakSim (Rusi), Eric Saade (Suedi), Nikolas Takacs (Hungari), Gerard Lenorman (Franca), SEL (Lituani), Alban Skenderaj (Albania), Gotthard (Svicer), Ot Vinta (Ukraine) dhe India Martinez (Spanje). Eventi do te pasohet edhe te shtunen ne 25 gusht 2012 me nje nate te dyte ku do te jepen edhe cmime. Nje prej cmimeve eshte ai i internetit dhe duke shpresuar se do ta shperndani kete link sa te mundeni ju ftojme te votoni per Shqiperine duke klikuar ketu.

©Corovoda On Line