Skrapar: Plagoset nje shtetas. Trasportohet urgjentisht ne Spitalin rajonal. Ngjarja ne fshatin Backe **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Skrapar: Plagoset nje shtetas. Trasportohet urgjentisht ne Spitalin rajonal. Ngjarja ne fshatin Backe

Fatjon Kaloci
14.1.13
Nje ngjarje u rregjistrua ne oret e vona te pasdites se kesaj te hene 14 janar 2013 ne Skrapar. Informacionet e para jozyrtare qe i dhame paraprakisht ne grupin tone social ne Facebook "Corovoda on line" folen per nje vet aksidentim ne versionin e tyre te pare. Ngjarja ndodhi ne fshatin Backe Skrapar. Ndersa ne keto caste kur ora lokale shenon 22:00 nje ekip policor ndodhet ne vendngjarje pa perjashtuar edhe pistat e tjera te mundshme qe hetimet mund te tregojne. Nuk ka raporte te detajuara ndersa ditet ne vijim pritet te nxjerrin ne pah me shume info. Paraprakisht u tha se shtetasi ishte duke perdorur nje arme gjahu dhe nje shkrepje e plagosi ate rende. Por ky version nuk eshte perfundimtar. Ne menyre te menjehershme i plagosuri u trasportua ne Spitalin Rajonal te Beratit per me shume asistence mjekesore. Raportet e para thane se gjendja shendetesore ishte e veshtire (referuar nje kontakti telefonik ne fshatin Backe).
©Corovoda On Line / Imazhi: Pamje Satelitore Backa via Google Earth
Shenim: Corovoda On Line eshte mediatiku i vetem lokal me ndjekshmerine me te madhe. Por ndonse ndiqemi nga mijera klikues, informacionet ne te shumten e rasteve vijne permes burimeve jozyrtare apo qytetareve te thjeshte. Ende nuk ka hyre kontakti i institucioneve lokale per njoftime, informacione apo sqarime ndersa kontaktet elektronike dhe mobile mbeten te aksesueshme per shume banore te Skraparit qe dergojne informacione mesa duket te vetmit qe nuk dergojne informacione jane institucionet. Gjithesesi per keto arsye ne shume reporte Corovoda On Line eshte e kushtezuar ne mospermendjen e emrave, te dhenave apo detajeve te tjera pa marre aprovimin apo versionin perfundimtar. Faleminderit qe na ndiqni!