Televizion: Pikepyetje per Formatin Investigativ "Xhungel" ne News 24. Ndryshon fasha orare, tashme te martave ne te njetin skerm por kjo deri ... **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Televizion: Pikepyetje per Formatin Investigativ "Xhungel" ne News 24. Ndryshon fasha orare, tashme te martave ne te njetin skerm por kjo deri ...

Fatjon Kaloci
29.1.13
Nje nder formatet me te ndjekura bazuar kryesisht ne Kriminalistiken Shqiptare qe gazetaria investigative ka ne Shqiperi ai i prodhuar nga gazetari Artan Hoxha nen formatin "Xhungel" pritet te ndryshoj fashen orare te trasmetimit por (mbase) jo vetem.... Ndersa per momentin thuhet se do te vijoj trasmetimi ne kanalin News 24, formati do te spostohet diteve te marta por nuk dihet me saktesi ekzistenca ne njejtin emitent televiziv Jozyrtarisht formati mund te spostohet ne nje kanal tjeter. Ndersa ne keto ore te para te se martes 29 janar 2013 ne rrjetet sociale shume shpejt qarkulluan fjale se Formati Xhungel mund te kalonte ne kanalin informativ A1, zerat u pergenjeshtruan menjehere nga vete gazetari Artan Hoxha madje ishte vete Hoxha i cili permes nje statusi ne nje rrjet social dedikuar Emisionit Xhungel postoi shenimin: "Xhungel, cdo te hene ora 21:00.... Lamtumire" kjo duke ju referuar faktit se ndryshe nga 7 vjet radhazi ne te njejtin orar (te henave ora 21:00)  tashme Xhungel do te spostohet te martave po ne kete rrjet. Por mesa duket vazhdimi i trasmetimeve ne kete kanal televiziv do te jete i veshtire. Edhe perse nje nder formatet me te ndjekur ku planet filmike te 2011 mbi vrasjet ne Protesten  "21 janarit" te atij viti bene xhiron e botes, ekipi i ketij produksioni po shqyrton mundesi te ndryshme per vijimsi qofte edhe ne ndonje kanal tjeter. Nese ekzistenca ne News 24 per kete format do te jete e veshtire apo qofte edhe mos gjetja e nje kanali tjeter per shkak te asaj qe Hoxha cileson ne komente si "Zinxhiri Komandues i ketyre ekraneve" nuk perjashtohet edhe mundesia e kalimit ne nje kanal te dedikuar ne rrjetin YouTube vetem per formatin "Xhungel". Madje ne postimin me te fundit lidhur statistikave ne kanalin YouTube te postuar pak pas ores lokale 01:52 minuta te se martes 29 janar 2013 (cka te le te besosh se sido qe te vej vijimsia trasmetimet do te vijojne ne YouTube thuhet:
Emisioni investigativ Xhungel, ne faqen e tij ne Youtube, ka hedhur gjate dy viteve te fundit gjithsej 91 video te historive te trajtuara ne te.... dhe duke iu referuar te dhenave te Youtube me date 28 janar 2013, ora 23.00, eshte ndjekur nga saktesisht 2.714.404 shikues,....kur e nisem, nuk menduam kurre se do te mberrinim ketu,... nje falenderim i pamate dhe mirenjohje e thelle, te gjithe atyre qe na kane ndihmuar ne misionin tone, qe kane rrezikuar deri jeten e tyre dhe familjeve te tyre per te cuar te verteten te shikuesit...
Per blogun Corovoda On Line Artan Hoxha u shpall "Personaliteti i Vitit per Skraparin 2011" ne sondimin vjetor - edicioni i dyte. Me heret 2 moderatore te tjere nga Skrapari kane nderruar formatet televizive nga ekranet e mekahershme. Roland Qafoku kaloi nga Planet Tv ne Channel One, ndersa formati i dikurshem ne Top Channel i Mustafa Nano Deja Vu, ne te njejten strukture por me emertese tjeter Jame' Vu ka kaluar ne kanalin Ora News.
©Corovoda On Line