Corovode: Dita e pare zyrtare e fushates: LSI dhe PS ne Corovode me organizime lokale ne kete dite me mbeshtetesit respektive **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Corovode: Dita e pare zyrtare e fushates: LSI dhe PS ne Corovode me organizime lokale ne kete dite me mbeshtetesit respektive

Fatjon Kaloci
24.5.13
24 maj 2013 eshte dita e pare zyrtare ne fakt e nje fushate qe duket sikur ka lindur prej kohesh. Gjithesesi ne pasditen e sotme "e majta" ka nisur takimet strukturore te mesazhit politik respektiv. Me heret ne pasditen e sotme LSI organizoi nje takim me mbeshtetes ne nje prej lagjeve te Corovodes ndersa ne mbremje ishte PS qe organizoi nje tjeter takim ku e perbashketa i perket horizontit te 23 qershorit 2013. Prej shume kohesh rivale, PS dhe LSI ne keto zgjedhje 2013 vijne si pjese e Aleances per Shqiperine Europiane ne votues te ndryshem kohet kane vendosur hendeqe duke e bere klimen kooperuese "te dyshimte" per qytetare te ndryshem qe kane keto mendime. Gjithesesi nuk pritet te kete rezultate teper te permbysshme sidomos ne Skrapar kjo edhe per nje karakteristike te nje komuniteti te vogel e homogjen qe ekziston ne vecori ne Skrapar. Gjithesesi Corovoda On Line do te vijoj te krijoj nje hapesire pasqyrimi cdo informacioni elektoral per cdo parti apo subjekt qe deshiron te na informoj apo pasqyroj mbi aktivitetet, kjo ftese e hapur per cdo force politike ne Corovode mjafton te perdorin kontaktet tona te publikuara ne web blog
©Corovoda On Line