Skrapar: Humb jeten nje shtetas. Ngjarja nje dite me pare u rregjistrua ne Munushtir. Sipas reportit shtetasi rreth te 60ve po udhetonte me nje kafshe pune. **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Skrapar: Humb jeten nje shtetas. Ngjarja nje dite me pare u rregjistrua ne Munushtir. Sipas reportit shtetasi rreth te 60ve po udhetonte me nje kafshe pune.

Fatjon Kaloci
12.6.13
Nje ngjarje e rende qe perfundoi me humbjen e jetes se nje shtetasi rreth 60-65 vjec u rregjistrua nje dite me pare ne Skrapar. Ngjarja ndodhi ne nje prej fshatrave te Komunes Qender ne Skrapar ne fshatin Munushtir. Sipas reportit te nje dite me pare shtetasi po udhetonte hipur ne nje mushke, ndersa ne te kishte vendosur ne kahun e gabuar nje kose prerese e cila lendonte kafshen gjate gjithe udhetimit. Ne nje pjese te rrezikshme ka ndodhur edhe ngjarja sipas te ciles nje shtetas gjeti vdekjen duke rene ne nje pjese shkembore. Raporti nuk citon iniciale ndersa ngjarja ka ndodhur nje dite me pare.
©Corovoda On Line