Aksidenti. Corovode. I riu perfundon poshte rrotave te makines ndersa ecte me motorrin e tij. Trasportohet per ne Berat **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Aksidenti. Corovode. I riu perfundon poshte rrotave te makines ndersa ecte me motorrin e tij. Trasportohet per ne Berat

Fatjon Kaloci
16.11.13
Eshte trasportuar per ne Berat nje i ri i cili pesoi disa fraktura te medha pas nje perplasje qe pesoi ne mesditen e sotme. Sipas ngjarjes rreth mesdites nje shtetas qe po drejtonte nje motor humbi drejtimin e dyrroteshit ndersa perfundoi brenda pak minutave poshte gomave te nje makine te larte qe punonte per ne nje firme ndertimi. Aksidenti ndodhi ne rrugen Arkitekt Kasemi ne lagjen Hasan Seitaj ne Corovode. Shume kalimtare duke pare qe i riu nuk po munde te levizte i dhane ndihmen e pare te riut qe mendohej se ishte me vendbanim nga fshati Strore ne Skrapar. Fillimisht ai u cua per ne spitalin lokal te Skraparit ndersa pak minuta me vone u cua per me shume trajtim per disa fraktura te renda kryesisht ne kembe per ne qytetin e Beratit. Ngjarja ndodhi kete te shtune 16 nentor 2013. Ne Corovode prej disa vitesh ditet e shtuna jane me kaotiket kjo edhe per shkak se ne cdo dite te shtune ne tregun e qytetit mbahet tregu bujqesor e industrial per zonen e afert te Corovodes.
©Corovoda On Line Imazhi Arkiv 2011 Rruga Arkitekt Kasemi Corovode