Familjet. Prag Dimri ne Corovode. Ngrohje me Dru. Sa kushton nje meter kub? **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Familjet. Prag Dimri ne Corovode. Ngrohje me Dru. Sa kushton nje meter kub?

Fatjon Kaloci
5.11.13
Ndersa dimri eshte ne pritje, familjaret ne Corovode po behen gati. Dikush i ben vete, por me te shumtet i drejtohen shoqerive te licensuara per blerjen e tyre. Po flasim per lenden drusore shume te nevojshme per kalimin e dimrit ne Corovoden e rrethuar te maleve. Me te zgjuarit (por ne kete rast edhe me te mundurit financiarisht) kane arritur te sigurojne furnizimin drusor qe ne fund vere apo fillim vjeshte pasi edhe cmimi por edhe thatesia e drurit jane me te mira. Aktualisht nje meter kub varion nga 25 000 lek te vjetra per drute e paprera deri ne 30 000 nje meter kub per drute e prera. Por edhe Corovoda ka perjashtime. Ndonse me te pakta ne numer disa familje perdorin energjine elektrike si faktor ngrohes apo gazin e lengshem.
© Corovoda On Line