Video: Corovode. Ambasadori Amerikan Alexander Arvizu viziton Shkollen e Mesme Ramiz Aranitasi **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Video: Corovode. Ambasadori Amerikan Alexander Arvizu viziton Shkollen e Mesme Ramiz Aranitasi

Fatjon Kaloci
8.6.14
Gjate nje vizite dy ditore ne Corovode, Ambasadori amerikan Alexander Arvizu vizitoi edhe shkollen e mesme te pergjithshme ne Ramiz Aranitasi. Ndonse e shtune pushimi 7 qershor 2014 disa nxenes u perzgjodhen per takimin e mbajtur me rastin e nje investimi te bere me se 7 muaj me pare mbi sistemin Ngrohes dhe Ftohes te shkolles se mesme. Ambasadori amerikan u shoqerua ne kete vizite nga kreu i parlamentit Ilir Meta, Ministri i Drejtesise Nasip Naco, showman Ardit Gjebrea si dhe te pranishem ishin edhe drejtues te tjere rajonal dhe lokal. Meta gjate fjales se tij ne nje prej mjediseve te shkolles citoi se me rendesi per Skraparin ka rikthimi i te rinjve per te punuar ne vendin e tyre.
Corovoda Online jep nje fragment te shkurter video nga takimi i nje dite me pare.

©Corovoda Online