Kënga i kushtohet Skraparit. Ols1 G Për një Skrapali me Zemër VIDEO **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Kënga i kushtohet Skraparit. Ols1 G Për një Skrapali me Zemër VIDEO

Fatjon Kaloci
27.11.15
Me tekst nga Samuel Delilaj dhe Produksion nga T.N.T. Records një video e re e ngarkuar në rrjetin You Tube sjell një tjetër dedikim për Skraparin. Kënga këndohet nga Ols1- G, këngëtari që në emrin e tij të vërtet quhet Olsian dhe që fillesat e tij ndryshe nga zhanri Rap/Hip Hop i ka patur fillimisht në këngën popullore skraparase. Video në tekstin e saj udhëton në disa vargje drejt historikut, natyrës dhe elementëve të krenarisë Skraparase. Video është ngarkuar në pasditen e së premtes 27 nëntor 2015 rreth orës 19:00 dhe Corovoda Online publikon të plotë videon e cila vjen edhe në versionin karaoke (me fjalëzim). Duke i uruar suksese të rinjve plot pasion dhe jua sigurojmë, pas asnjë interes por veç pasion ndjekim videon në fjalë, duke na lejuar që ne si Corovoda Online ti urojmë Ols1-G.

© Corovoda Online