Bogovë, Skrapar - Zbulohet parcela me më shumë se 1400 rrënjë bime narkotike **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Bogovë, Skrapar - Zbulohet parcela me më shumë se 1400 rrënjë bime narkotike

Fatjon Kaloci
20.8.16
Pasditen e djeshme, 19 gusht 2016 një operacion i bluve pas informacioneve të Seksionit të Krimeve të marra në mënyrë operative coi në zbulimin e një parcele ku ishin të kultivuara  1 472 rrënjë bime narkotike e llojit Cannabis Sativa. Bimët u gjetën në një lokalitet të quajtur "Pylli i Guriazit" pjesë e njësisë administrative Bogovë. Policia nga ana e saj njoftoi se po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Lajmi u mësua mëngjesin e së shtunës 20 gusht 2016.
Corovoda Online