Poliçan - Plagosje në Azil - 2 të moshuar konfliktohen me njëri - tjetrin **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Poliçan - Plagosje në Azil - 2 të moshuar konfliktohen me njëri - tjetrin

Fatjon Kaloci
28.1.17
Burime jozyrtare për Corovoda Online referojnë një ngjarje të ndodhur pasditen e së premtes. Një ditë më parë 27 Janar 2017 sipas raporteve theksojmë jozyrtare, dy persona të moshuar rezidentë në një qëndër përkujdesje sociale për të moshuar janë konfliktuar me njëri - tjetrin deri në gjakosje. Motive të dobta kanë nxitur ngjarjen mes 2 të moshuarve, ku njëri prej tyre ka goditur me një mjet metalik ( biçak) një bashkëmoshatarin e tij. Njëri prej të konfliktuarëve thuhet paraprikisht se ishte mbi 80 vjeç. Informacioni është i përgjithshëm pa detaje specifike por thuhet se shtetasi i dëmtuar u trasportua për në spital. Informacioni vjen në rrugë elektronike dhe thkesojmë edhe një herë është paraprak, nuk është zyrtar
UPDATE: Policia e Shtetit ka publikuar pak minuta më parë mbi lajmin e dhënë paraprakisht nga Corovoda Online.  Më Poshtë informacioni zyrtar:
Më datë 27.01.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat, për shtetasin K.Ç, vjeç 84 banues në azilin e pleqve në Poliçan, pasi dyshohet se  në azilin e pleqve, ka plagosur lehtë me thikë, shtetasin N.N vjeç 75, banues në këtë azil. Neni 89 i Kodit Penal.

Corovoda Online / Imazhi me karakter Ilustrativ - Ky shkrim mund të pësoj përditësime