Bien ndjeshëm temperaturat - Çorovoda nën "ethet" e Dhjetorit - Parashikimi **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Bien ndjeshëm temperaturat - Çorovoda nën "ethet" e Dhjetorit - Parashikimi

Fatjon Kaloci
17.12.17
E hëna e fillim javës së 18 dhjetorit krahës një moti të ç'rregullt me diell, vranësira dhe shira të lehtë lokal që priten pas mesditës, do të sjell edhe një rënie të ndjeshme të temperaturave. Qyteti i vogël, strehë e njerëzve të varfër kryesisht, mes pak të ardhurash dhe çmimeve të energjisë apo druve do t'i duhet të mos mendoj dot më për to, ndërsa vlerat e temperaturave do bien ndjeshëm. Ndërsa e diela e sotme e 17 dhjetorit kishte vlerën minimale të temperaturës sa 6 gradë, nga pasditja e nesërme minimumi i temperaturës shihet sa 1 gradë për Çorovodën. Ndonse gjatë javës nuk do ketë rreshje shiu, temperaturat do të jenë të ulta. Në një parashikim meteo sipas disa shërbimeve online, kjo do të jetë tendenca e temperaturave për 7 ditët në vijim në Çorovodë.
E hënë 18 dhjetor 2017
Tempratura Maksimale e Mesditës 7 gradë celsius
Temperatura Minimale e Mbremjes 1 gradë celsius

E martë 19 dhjetor 2017
Temperatura Maksimale e Mesditës 5 gradë celsius
Temperatura Minimale e Mbremjes 1 gradë celsius

E mërkurë 20 dhjetor 2017
Temperatura Maksimale e Mesditës 6 gradë celsius
Temperatura Minimale e Mbremjes 1 gradë celsius

E enjte 21 dhjetor 2017
Temperatura Maksimale e Mesditës 6 gradë celsius
Temperatura Minimale e Mbremjes 2 gradë celsius

E premte 22 dhjetor 2017
Temperatura Maksimale e Mesditës 6 gradë celsius
Temperatura Minimale e Mbremjes 2 gradë celsius

E shtunë 23 dhjetor 2017
Temperatura Maksimale e Mesditës 5 gradë celsius
Temperatura Minimale e Mbremjes 2 gradë celsius

E dielë 24 dhjetor 2017
Temperatura Maksimale e Mesditës 3 gradë celsius
Temperatura Minimale e Mbremjes -1 gradë celsius


©Corovoda Online