Skrapar - 14 vjeçari nga Barçi del nga gjendja e rëndë - Më herët u pickua nga një zvarrinik - Përmirësohet Gjendja shëndetësore **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Skrapar - 14 vjeçari nga Barçi del nga gjendja e rëndë - Më herët u pickua nga një zvarrinik - Përmirësohet Gjendja shëndetësore

Fatjon Kaloci
21.9.18
Një shtetas rreth 14 vjeç, nga një lokalitetit periferik i Skraparit ka arritur të dalë nga gjendja e rrezikshme shëndetësore. Më herët shtetasi ishte pickuar nga një nepërkë në fshatin Barç, pjesë e njësisë Administrative Gjerbës në Bashkinë Skrapar. Për afro 9 ditë, sipas Corovoda Online i riu u trajtua në Spitalin Skrapar derisa në 18 shtator 2018 ka dalë pas trajtimeve të rëndësishme të përkujdesjes mjekësore nga gjendja e rëndë që shfaqej që prej 11 shtatorit 2018 kur ky rast u paraqit pranë shërbimeve të Urgjencës. Sipas Corovoda Online 14 vjeçari ndodhet në një gjendje të mirë shëndetësore. Lajmi u publikua fillimisht në një faqe sociale një ditë më parë.
©Corovoda Online