Shumefishohet Facebook Mbi dhjetra llogari me emrin e Edi Rama apo Lulzim Basha **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Shumefishohet Facebook Mbi dhjetra llogari me emrin e Edi Rama apo Lulzim Basha

Fatjon Kaloci
19.6.11
E ndersa politika keto dite te nxehta ende s'ka sinjale freskie kete gje e ben edhe facebook per perdoruesit shqipetar. Keshtu nese do te kerkosh me kriterin e kerkimit fjalen Edi Rama apo Lulzim Basha do t'ju paraqiten me dhjetra rezultate kerkimi qe madje ne ikone profil mbajne fotot e politikaneve respektive. E njejta gje ne fakt paraqitet edhe me shume politikane te tjere vendas ne Shqiperi duke e bere facebookun nje nder rrjetet sociale me interaktive ne Shqiperi nje magazine te madhe te lakimit politik. Nga kerkimi i bere pak minuta me pare skrapari.net kapi me se paku 17 llogari nen emrin e Edi Rama por keto nuk duhen ngaterruar me faqet te cilat jane edhe me shume. Ndersa Lulzim Basha vetem profile sipas nje shfeltimi te shkurter qe beme ne rrjetin social facebook ka mbi 21 llogari qe jane hapur me emrin e tij ndersa edhe ketu faqet jane te shumta ne numer. Politika dhe mbeshtetsit mesa duket e kane bombarduar edhe facebook ne kete fushate zgjedhore. Fansat dhe simpatizantet shpeshhere ngaterrohen ndersa duan te komunikojne apo ndajne arsye me njerin apo tjetrin duke e bere rrjetin social te komplikuar deri ne fund. Jo po ndiqni Tech Time ne Skrapari.net