Harrison Ford aktori mbush sot vitet e lindjes Ja me kryesoret rreth tij **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Harrison Ford aktori mbush sot vitet e lindjes Ja me kryesoret rreth tij

Fatjon Kaloci
13.7.11
Aktori i njohur boterisht Harrison Ford mbush sot plot 69 vjec. I Lindur ne 13 korrik 1942 ne Illinois, Çikago, Sh.B.A, aktori dhe njeheresh producent ka hyre ne zemrat e cdo shikuesi ne rolet famoze si Indiana Jones, Air Force 1 Star Wares etj. Ai eshte i martuar me Calista Flockhart 22 vjet me te re se aktori. Ne karrieren e tij disa nder elementet me kryesore jane:
Ne vitin 1998 u zgjodh nga revista "People" si Mashkulli me Seksi"
Aktualisht eshte i martuar me Calista Flockhart, por me pare eshte martuar me Mary Marquard (martese qe zgjati 15 vjet nga ku paten 2 femije) dhe Melissa Mathinson (martese qe zgjati 11 vjet dhe nga pati 2 femije).
Jeton ne nje shtepi tipike ne Jackson Hole.
Ne vitin 2000 Helikopteri i tij privat rezohet ne nje mal.
Ne vitin 2001 shfaqet ne Librin e rekordeve Guinness si Aktori me i pasur.
Divorci nga Melissa Mathinson u konsiderua si divorci me i shtrenjte ne historine e Hollywood
Ju po ndiqni Skrapari.net Show Biz