Arrestohet Kampioni i Wrestling ne Rusi Rrahu per vdekje nje 19 vjecar **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Arrestohet Kampioni i Wrestling ne Rusi Rrahu per vdekje nje 19 vjecar

Fatjon Kaloci
24.8.11
24-08-2011 Nje gjykate ne Moske dha sot vendimin per arrest per Rasul Mirzayev, nje kampion ne Sambo nje lloj wrestling. Mbi Mirzayev rendojne akuzat se rrahu per vdekje nje 19 vjecar te quajtur Ivan Agafonov i cili vdiq pas rrahjes ne spital. Avaokati i kampionit e cilesoi vendimin te motivuar politikisht. Me heret te henen Mirzayev dha nje garanci prej 5 milion rubla dhe te marten doli nga paraburgimi. Por insistimi i prokurorise e solli serisht ceshtjen dhe keshtu sot Gjykata vendosi Arrestim me Burg. Incidenti mes tyre ndodhi ne nje parkim ku 19 vjecari u rrah barbarisht ne 13 gusht 2011 ndersa dite me vone ne spital ku ndodhej prej ditesh vdiq. Ju Po ndiqni Corovoda On Line Blog