Japonia drejt Kryeministrorit te Ri Meahara pranoi zyrtarisht kandidimin **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Japonia drejt Kryeministrorit te Ri Meahara pranoi zyrtarisht kandidimin

Fatjon Kaloci
24.8.11
24 - 08 -2011 Ministri i Jashtem Seiji Maehara pranoi kete te marte 23 gusht 2011 se ai do te garoj per Partine Demokratike te Japonise ne zgjedhjen e re te kryeministrit per Japonine. Keshtu sipas te gjitha gjasave Maehara do te jete i gjashti kryeminister per Japonine qe nga viti 2006. 49 vjecari tha se me ndihmen tuaj dhe bashkepunimin do te vijoj rrugen e suksesit. Ne Imazhin bashkengjitur ne japim nje plan te mesa duket kandidatit zyrtar apo me te mundshmit per kryeminister te ri ne Japoni. Ju po ndiqni Corovda On Line Blog